Aile Koçluğu

Aile Koçluğu Hizmeti

Aile Koçluğu

Aile içi ilişkilerin sağlıklı gelişimi, aile bireylerinin karşılaştıkları zorluklarla başa çıkabilmelerine destek olmak ve çocukların gelişimine katkıda bulanabilmek için aileyle bire bir görüşülerek verilen koçluk hizmetidir. Bebek sahibi olmak isteyen ya da küçük çocuk sahibi olan aileler doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası aile koçluğu desteğinden yararlanabilirler. Büyük çocukları olan aileler çocukların fiziksel ruhsal bedensel sağlıklarını desteklemek için, tek başına çocuk yetiştiren ebeveynler, çocuklarıyla iletişim sorunu yaşayan aileler, özel bakım isteyen çocukları olan aileler, eşinin çocuklarına anne babalık yapmak isteyenler aile koçluğu hizmetinden destek alabilirler.

Aile Koçluğu Eğitimi

Aile koçluğu eğitimi; çocukların kendi yaş grubuna göre öğrenmelerine izin vermek ve onların gelişimine olumlu katkı sağlamak, ebeveynlerin anne baba olma ve sonrasında karşılaştıkları sıkıntıları en aza indirip, pozitif açıdan bağlamalarını sağlayıp daha eğlenceli hale getirmek, anne baba ve çocukların aile içinde ki gelişimlerini olumlu şekilde etkileyip devam etmesini sağlamaya yardımcı olmak, kısaca aile içinde ki tüm bireylerin özelliklerinin ve potansiyellerinin ortaya konularak görünmez olan bazı farkındalıkları da ortaya çıkartıp birbirlerinden en iyi şekilde fayda sağlamayı, doğru iletişim kurmayı hedefler ve bu konuda eğitim verir.

İlişki Koçluğu

İnsanlar sosyal varlıklar oldukları için tüm ilişkilerinde anlamak anlaşılmak isterler. Ailemiz, çocuklarımız ve arkadaşlarımızla ne kadar doğru sağlıklı iletişim kurabilirsek, hayattan aldığımız keyif de o kadar çok olacaktır. Doğru iletişim insanın tüm yaşamını etkiler ve insan hayatına olumlu ya da olumsuz etkileri olur. İlişkilerimizde doğru iletişim kurmamıza yardımcı olup olumlu etkiler sağlayan bir nevi yol arkadaşı olan kişilere ilişki koçu diyoruz.

İlişki Koçluğu Hizmeti

İlişki koçluğu hizmetindeki amaç; çiftler arasındaki ilişkilerin doğru iletişimle geliştirilmesi, çözülmesini desteklemek, yaşamış oldukları sorunların temeline inip ilişkilerine zarar vermeyecek farklı bakış açıları geliştirmek veya ortadan kaldırılması konusunda desteklemek, ayrıca iş, aile ve sosyal hayat içerisinde ilişkiyi daha önemli konuma getirilmesini sağlamaktır. İkili ilişkisine önem veren ve yaşadıkları sorunların üstesinden gelemeyen çiftlerin ilişki koçluğu hizmeti alması tavsiye edilir. İlişki koçluğu hizmeti alındığında ilişkiler arasındaki problemler en aza inecek ya da ortadan kalkacaktır. İlişki kalitesi de artmış olacaktır. Kişiler ilişki koçluğu hizmeti ile kendisinden kaynaklı sorun ya da sorunları daha net görüp farkına varır. Bu sorunlarla yüzleşmeyi karşı tarafı daha iyi anlamayı öğrenir. Kendisi değiştiği zaman karşı tarafın da değiştiğini görecektir. Bunu sonucunda ilişki yerine oturmuş ve kişiler huzura kavuşmuş olacaklardır.

Mutlu ebeveyn, mutlu çocuklar ve mutlu bir toplum için Zabata Danışmanlık her zaman yanınızda size destek olmaya hazırdır.

Start Conversation
Hello, How can I help you?
Zabata Consultancy Services
Hello, How can I help you?