Teşvik Danışmanlığı

Teşvik Danışmanlığı

Teşvik danışmanlığı, devletin vermekte olduğu teşvikler hakkında beraber çalışılan firmaya verilen geniş kapsamlı bir danışmanlıktır.

Türkiye’de ve dünyada son yıllarda sigorta primi teşviklerinde ve gelir vergisi kesintilerinde sayılamayacak kadar çok değişikliğe gidilmiştir. Halihazırda eğitim görmekte olan gençler ve engelliler gibi dezavantajları bulunan insanların kayıtlı sigortalı istihdamının sayısını daha da yükseltmek; küçük, orta ve büyük ölçekli geleceğe dönük tüm yatırımları ve stratejik planlamaları teşvik etmek, bölgesel kalkınma planları içerisinde tüm eşitsizlikleri azaltmaya yönelik ortaya konulmuş olan teşvikleri analiz etmek önemli bir finansal avantaj sağlamaktadır. Yasal teşviklerden etkin ve doğru bir şekilde yararlanabilmek için izlenmesi gereken birçok koşul bulunmakta ve bunlar bazen şirketler açısından karışıklıklar yaratabilmektedir.

Örneğin, aşağıdaki sıralanmış bazı etmenler teşvik durumunu etkiler:

  •  İşe başlama tarihine göre geriye dönük olarak hesaplanan ortalama çalışan sayısı,
  •  İşçinin İŞKUR kaydı,
  •  Çalışanın geriye dönük kaç ay işsiz kaldığı,
  •  Aynı organizasyonun işyerleri arasında çalışan transferleri,

Sıralanmış olan teşvikler ve daha da fazlasından, hesaplama ve takip aşamasının karışıklığı yüzünden işletmeler faydalanmakta zorluklar yaşamaktadır. Zabata Danışmanlık tarafından sunulan Teşvik Danışmanlığı, tüm bu süreçlerin takibi ve hesaplamalar konusunda siz değerli müşterilerimize basit ve hızlı çözümler sunmakta, sizlerin işlerini kolaylaştırmaktadır. Zabata Danışmanlık ile, teşviklerden eksiksiz ve güvenli bir biçimde rahatça faydalanırsınız.

Üst seviye güvenlik önlemlerimiz ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikası uygunlukları nedeniyle, çalışanlarınızın ve şirketinizin gizli bilgilerini sizin dışınızda kimsenin göremeyeceğinden gönül rahatlığı ile emin olabilirsiniz.

Teşvik danışmanlığı hizmetimiz, sizlere vermiş olduğu birçok rapor ile, teşvik tutarlarınızı en üst sınıra çıkartmayı hedefler.

İsteğiniz durumunda oluşturulacak olan ortalama analizi raporu ile, işletme bazında ortalamanızı görebilir, kaç kişi daha istihdam ederseniz, ne kadar teşvik kazanırsınız, işten çıkartma durumlarında, kaybınız ne olur görme imkanınız olur.

Yine isteğe bağlı oluşturulan personel analizi raporu ile, bütün personelinizin teşviğe uygunluk durumlarını inceleyebilirsiniz. Bu rapor sayesinde İŞKUR kaydı yapmanız gereken personellerinizi görüp gereken işlemleri yapabileceğiniz gibi, nakil veya işten çıkartma gibi durumlarda personel seçiminizi de teşviklere uygun olarak ayarlama imkanına sahip olursunuz.

Teşvik danışmanlarımız, İşe giriş bildirgesi veya meslek kodu olmayan personellerinizi size raporla bildirir.
Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen danışmanlık firmalarından olan Zabata Danışmanlık, Teşvik Danışmanlığı konusunda da bir numaralı adres konumundadır.

Teşvik danışmanlığımız hakkında daha çok bilgi almak için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Start Conversation
Hello, How can I help you?
Zabata Consultancy Services
Hello, How can I help you?