Evde Bakım Hizmetleri

Evde Bakım Hizmetleri

Evde bakım hizmeti, evde diğer aile bireyleriyle birlikte yaşayan veya kimsesiz, engelli, felçli, yatalak, yaşlı ve kendi ihtiyaçlarını gideremeyecek şekilde olan yani başkalarına bağımlı olarak devam ettirmek zorunda olan muhtaç kişilere; yatağa bağımlı hale gelmiş yani ileri derecedeki kas hastalarına, hastaneden taburcu edilip tedavisine evde devam etmek zorunda kalan hastalara, evde bakıma ihtiyaç duyulabilecek şekilde kanser hastalarına, ileri yaş kalp hastalıkları ya da kronik hastalığı olması nedeniyle herhangi bir sağlık kurumuna gidemeyecek halde olan, kaza geçirmiş kısa süreli evde sağlık hizmetine ihtiyaç duyan bireylere verilir.

Evde Bakım Hizmeti’nin Avantajları;

  • Bu hizmeti alırken kişilerin istediği ortamda evde bakım hizmetini almasını sağlar. Bu sayede tanıdığı bir ortamda hasta kendini daha güvende ve rahatlamış hissedeceği için tedaviye daha olumlu yanıt verebilir, özellikle psikolojik olarak hastane ortamında olmaması tedavisinin iyiye gitmesinde en büyük yardımcı olacak etkendir.
  • Kişilerin bulundukları yerde (ev, iş yeri) sağlık hizmetinden yararlanmasını sağlar. Bu sayede tanındığı bir ortamda kişi kendini çok daha rahat ve güvende hissedecektir. Bu da hastanın tedavisindeki ilerlemeyi olumlu bir şekilde devam etmesini sağlar. Hastanın psikolojik yönden ve fiziksel yönden tedavisinin ilerlemesinde etkili olacaktır.
  • Yaşlılık, ağır hastalık ya da sürekli devam eden bir sağlık durumu nedeniyle sağlık kurumuna giderek tedavi göremeyecek şekilde olan hastalara evde sağlık hizmeti sunarız. Hastalar, hastaneye gittiklerinde herhangi bir enfeksiyon kapma riski olduğundan dolayı evde sağlık hizmeti hastalar için ne iyi tedavi görme tercihidir.
  • Zabata Danışmanlık olarak bütün hastalarımıza özel bir muamele göstererek hastanın bütün ihtiyaçlarını gidermeye çalışırız. Her hastamıza özel bir tedavi planı yapılır ve hiçbir zaman psikolojik açıdan ve fiziksel açıdan kötü bir ilerlemeye yönelecek bir durum olmaması için elimizden geleni yaparız. Hasta ve hasta yakınlarına hasta bakımı hakkında ihtiyacı olan eğitimi vererek hasta yakınlarının da tedavi sürecine dahil olmasını sağlar. Bu sayede hasta psikolojik bir sıkıntı yaşamadan tedavi sürecini çok iyi bir motivasyonla atlatmış olur.

Zabata Danışmanlık evde bakım hizmetini 7 gün 24 saat boyunca verdiği için kendinizi her zaman güvende hissedebilirsiniz.

Start Conversation
Hello, How can I help you?
Zabata Consultancy Services
Hello, How can I help you?