Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu

Koçluğun ne olduğu konusunda herkes az çok bilgi sahibidir: dünyada çapındaki başarılı sporcular koçlar olmadan bugün bu kadar başarılı olamazlardı. Günümüzde artık bu klasik koçluk tanımının dışında bir de yaşam koçluğu diye bir kavram da var. Peki ya yaşam koçluğu nedir?

Yaşam koçu, tam potansiyelinizi en üst seviyeye çıkarmanıza ve hedeflediğiniz noktaya ulaşmanıza yardım etmek için profesyonel eğitim almış bir kişidir. Sizlere birer danışman gibi güven verir, hayatınız için alacağınız kararlarda ise destekleyici birer arkadaş gibi yanınızda bulunurlar. Sizi, kendinize hedefler koymanız için zorlayacak, sorumluluklarınız hakkında farkındalığınızı artıracak ve hedefe giden yolda kendinizin çok daha iyi bir hali olmanız için size yardımcı olacak kişilerdir.

Yaşam koçları, nasıl doğru soruları soracaklarını, iletişim konusunda en üst seviyeye nasıl ulaşacaklarını, hedeflerinizin ve ihtiyaçlarınızın çıkış kaynağına nasıl ulaşacaklarını öğreten uzun ve zorlu bir eğitimden geçerler. Çoğu yaşam koçu genellikle, belirli koçluk yöntemleri konusunda uzmanlaşmıştır, bu yüzden beraber çalışacağınız yaşam koçunuz ile öncesinde araştırmanızı yapmanız ve iletişim kurmanız elzemdir. Böylelikle kendinize özel bir hizmet sağlamış olursunuz.

Zabata danışmanlık tarafından sağlanan yaşam koçu, kişileri çeşitli profesyonel ve özel –kişisel- konularda teşvik eder ve onlara gereken yerlerde danışmanlık yapar. Yaşam koçluğu; tavsiye vermekten, danışmanlık yapmaktan, terapistlerden farklıdır. Yaşam koçu, belirli profesyonel projeler, kişisel hedefler ve ihtiyaçlar konusunda size yardımcı olur.

Bir yaşam koçu, bulunduğunuz durumu analiz eder, karılaştığınız engelleri ve oluşabilecek diğer potansiyel zorlukları belirler. Böylelikle hedeflerinize ulaşabilmeniz için size özel tasarlanmış bir plan oluşturarak işleri sizin için kolaylaştırır.

Yaşam Koçunuz Olarak Ortaklık ve Hesap Verebilirlik Sağlıyoruz.

Bizler sizinle, bir sonraki seansta görüşürüz, ilişkisinden öte planlarınızla koordine, dirsek dirseğe bir ilişki kurmayı hedefliyoruz.

Şirketimiz tarafından sağlanacak yaşam koçunuz, yalnızca toplantılardan toplantılara değil, sürekli olarak sizinle iletişim halinde olur, sizinle konuşur. Örneğin; stresli geçen bir gün veya toplantıdan sonra rahatlamanıza yardımcı olur.

Neden bir yaşam koçuna ihtiyacınız var?

Hedefinize giden yolu netleştirin – Hemen şimdi hayatınız tamamen değiştirecek ve sizi kendinizin daha iyi bir haline ulaştıracak hedeflere odaklanın.

Sağlık açısından hedeflerinize ulaşın – Sizi daha iyi olmanız için zorlayan bir koçtan aldığını enerji ile sorumluluklarınızın daha çok farkına varın. Daha sağlıklı bir yaşam için limitlerinizi zorlayın.

Daha etkileyici bir lider olmak için adımlar atın – Sınırlarınızı aşın, insanları ikna etme, onlara ilham verme ve insanlara daha iyi bağlantı kurma becerilerini kazanmak için çabalayın.

Değişime hazır olun – Hayatın size yarın ne getireceği hiçbir zaman belirli değildir. Karşınıza çıkabilecek her türlü zorluğun ve beklenmedik değişikliğin üstesinden gelmek için cesaret ve kendinize güven kazanın.

İşinizi en üst seviyelere taşıyın – Güvenli bölgenizi terk edin, özgüvenli olun, karınızı artırmak ve finansal olarak daha iyi noktalara gelmek için risk almaktan çekinmeyin. Elbette stratejik planlamalar dahilinde!

Tüm bunlar ve daha fazlasını başarmak için Zabata Danışmanlığın vermiş olduğu yaşam koçluğu hizmetine hemen şimdi  ulaşın.

Start Conversation
Hello, How can I help you?
Zabata Consultancy Services
Hello, How can I help you?