Çevre Danışmanlığı

Çevre Danışmanlığı

Çevre Danışmanlığı

Çevre danışmanlığı, özel ve kamu sektörü alanında çevresel sorunların ele alınmasına, şirketlerin/kamusal kurumların toprak kirliliği, su kirliliği, atık yönetimi gibi konularda bilgilendirilmesi ve çevresel etkilerinin azaltılmasına yardımcı olur.

Günümüzde yenilenebilir enerji ve düşük emisyon üreten teknolojik araç gereçlere yönelik çabalara daha fazla kabul görüyor. Tüm bu alanlarda araştırma yapan ve uygulamalarda bulunan kuruluşlar da giderek büyümekte ve çevre danışmanlarına ihtiyaç günden güne artmaktadır.

Çevre danışmanlarımız, çevre düzenlemeleri ve kanunları hakkında kapsamlı bilgiye sahiptir ve tüm müşterilerimize olası para cezalarından, yasal işlemlerden, hukuksal hatalardan nasıl uzak duracakları konusunda gereken yardımı sağlarlar.

Çevre danışmanlarımız birden fazla konuda size rahatlıkla yardımcı olacaklardır, bunlardan bazıları şunlardır:

  • Arazi ve su kirliliğinin önlenmesine yönelik çalışmalar hakkında bilgilendirme
  • Atık yönetimi politikaları hakkında bilgilendirme
  • Fabrika ve benzeri iş yerlerinde hava kirliliğinin azaltılmasına yönelik çalışmalar
  • Çevresel etki analizi
  • Çevresel denetim
  • Müşterilerimiz için, çevre ile alakalı hukuksal mevzuların yönetimi
    Kavramsal modellerin geliştirilmesi (potansiyel kirletici kaynakların belirlenmesi ve dikkate alınması)
  • Müşteriler, denetleyici mekanizma ve çevre düzenlemesi sağlayan kurumlar ile sürekli olarak iletişim

Müşterilerimize, projelerinin ve planlarının çevresel etkilerine uygun olarak planlanmasından, çevresel, sosyal ve kültürel kaynaklar ve yerel halk üzerindeki etkilerini yönetmelerine kadar geniş bir alanda yardımcı oluyoruz. Proje onayları, planlama aşamasında tüm bu konular dikkate alınarak, oluşabilecek tüm gecikmeler önlenebilir ve tüm dış maliyetler en aza indirilir.

Çevre danışmanlığımız sadece planlamayı değil aynı zamanda uygulama ve izlemeyi de içerir. Çevresel, sosyal, biyoçeşitlilik / doğal kaynaklar ve kültürel miras yönetimi alanlarında Zabata danışmanlık; planlama, tasarım, uygulama ve izleme çalışmaları yürütmektedir. Ayrıca çevre denetim hizmetleri, endüstriyel tesislere verdiğimiz çevre yönetimi hizmetlerinin önemli bir parçasıdır.

Çevre danışmanlığı ekibimizin kapasitesi ve çok yönlülüğü, farklı kamu kuruluşlarından ve her türlü endüstriyel sektöre ait (petrol, madencilik, savunma, inşaat vb.) özel müşterilerinden kuruluşa yönelik projelerde edindiği tecrübenin bir sonucudur.

Zabata olarak, birincil amacımız müşterilerimizin mutluluğu ve başarısıdır, bundan dolayı her zaman en profesyonel ve eğitimli personelleri bünyemizde bulundurduğumuzdan şüpheniz olmasın.

Çevre danışmanlığına ihtiyaç duyduğunuz her an bize gönül rahatlığıyla ulaşabilir ve rakipsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Start Conversation
Hello, How can I help you?
Zabata Consultancy Services
Hello, How can I help you?