Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik Danışmanlık

Zabata Danışmanlık olarak sunduğumuz psikolojik danışmanlık hizmeti, insanların kendi duygusal, sosyal, kişilerarası sorunlarını çözmelerine yardımcı olmanın bir yoludur. Psikolojik danışmanlık, sizin adınıza tavsiyelerde bulunmak veya sorunlarınızı bir anda çözmek değildir. Sunduğumuz danışmanlık hizmetinde, profesyonel psikolojik danışmanımız, sorunlara objektif bir şekilde bakmanız için size rehberlik eder. İçerisinde bulunduğunuz durumu daha iyi anlamanız için farklı bir boyut gösterir. Önyargılı bir dil kullanmadan, sizi yargılamadan, güçlü ve zayıf yönlerinizi görmenize yardımcı olur. Hizmetimiz, hem destekleyici hem de nesnel bir ortamda sorunların keşiflerini içerir. Aynı zamanda kişinin uğraştığı, sahip olduğu bir problemi çözebilecek alternatif çözüm tarzlarının belirlenmesini de içerir. Danışman, üzücü düşüncelerin, duyguların ve davranışların kalıplarını yönetmek ve değiştirmek için stratejiler önerir.

Psikolojik danışmanlık, şirket çalışanlarının genel olarak yaşam kalitesini daha üst seviyelere çıkartarak daha yüksek verim ile çalışmalarını sağlar. Çalışanların mutluluğu ve psikolojik sağlığının şirketlerin kar/zarar marjinlerinde önemli bir etkisi olduğu kesinlikle yadsınamaz. Elbette ki çalışanların finansal olarak ihtiyaçlarının karşılanması, maddi açıdan iyi durumda olmaları önemlidir, fakat manevi ihtiyaçları karşılandığında çalışanların işlerine daha konsantre oldukları ve daha büyük bir sorumluluk hissiyatı ile çalıştıkları araştırmalarla da kanıtlanmıştır. Bu sebepten dolayı da kurumsal psikolojik danışmanlık ile çalışanların bireysel ve kurumsal hayatlarının dengesini sağlamaktadır. Böylece kişilerin hem bireysel hayatlarında hem de şirket içerisinde yaptıkları çalışmalarda verimliliğinde büyük bir artış görülmektedir.

Birçok farklı insanın takım halinde çalışması gereken şirketlerde, takım içerisinde iletişim ve uyum, yapılacak işin kalitesini belirleyen en önemli etken olmaktadır.

Zabata danışmanlık olarak, psikolojik danışmanlık hizmetimizle şirket çalışanlarının takım içerisinde uyumlarını da artırmayı başarıyoruz.:

Şirketimiz her zaman kişilerin hak ve hürriyetlerini gözetmekte ve özel hayatın gizliliğine önem vermektedir. Bu yüzden danışmanlık hizmetimiz süresince taraflar arasında yapılan bilgi alışverişi gizli tutulur.

Psikolojik danışmanlıkta kullanılan prosedürler ve teknikler aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

  • Bireysel, aile ve grup danışmanlığı ve psikoterapi.
  • Kriz müdahalesi, afet ve travma yönetimi.
  • Psikolojik bozuklukların teşhisi için değerlendirme teknikleri.
  • Kuruluşlarla danışmanlık.
  • Program değerlendirme ve tedavi sonucu (örneğin, danışanın ilerlemesi).
  • Eğitim.
  • Klinik denetim.
  • Test oluşturma ve doğrulama.

Bu ve bunun gibi daha birçok konuda alanında uzman danışmanlık ekibimiz sizlere 7/24 yardımcı olmaya çalışacaklardır.

En doğru psikolojik danışmanlık hizmeti için hemen şimdi bizimle iletişime geçin.

Start Conversation
Hello, How can I help you?
Zabata Consultancy Services
Hello, How can I help you?