Eğitim Danışmanlığı

Eğitim Danışmanlığı

Türkiye’nin en önemli problemi sürekli değişen eğitim sistemidir. Bizlerin amacı da bu sistem içerisinde eğitim gören öğrencilerin kaybolmaması ve yeteneklerinin yok olmamasıdır. Okullarında almış oldukları eğitimin ardından yol ayrımına geldiklerinde kendi yetenek ve başarılarına göre doğru alana yönlendirilmesi gerekir. Ayrıca ailelerin de bilinçlendirilmesi çok önemlidir. Bu konularda öğrenci ve ebeveynlerine verilen danışmanlık hizmeti Eğitim Danışmanlığıdır. Zabata danışmanlık olarak alanında uzman Eğitim Danışmanlarımızla; kişisel gelişiminize ve mesleki hedeflerinize katkıda bulunacak profesyonel destek alarak özel ilgi alaka göreceksiniz. Eğitim hedefinizi belirlemenizde destek olup sizi en uygun uzmanlık alanınıza yönlendirecektir.

Eğitim Danışmanlığı Neden Gerekli?

Eğitim Danışmanlığı aslında her aile ve öğrencinin destek alması gereken bir hizmettir. Bunun sebebi öğrencinin eğitim hayatında kaybolmaması, sahip olduğu yeteneklerinin harcanmaması, severek mutlu olacağı meslek gruplarına yönlendirilmesidir. Lise ve üniversiteye başlayacak öğrencilerin doğru şekilde yönlendirilmesi hayatları boyunca mutlu olacağı işi yapmasına ve yetenekli olduğu alanda her zaman başarılı olmasını sağlayacaktır. Zabata Danışmanlığın profesyonel eğitim danışmanları ile hangi alanda uzmanlaşacağınıza doğru ve daha hızlı karar vereceksiniz. Eğitim almaya doğru yerden başlayacaksınız.

Eğitim Danışmanının Görevleri Nelerdir?

  • Eğitim Danışmanı öğrenci ve veliyi eğitim-öğretim sisteminin detayları hakkında bilgilendirir.
  • Öğrencinin doğru alan seçimi yapması için destek olur. Ayrıca ilgi ve yeteneklerine göre meslek seçimi yapması için destek olur. Öğrencinin yanlış yönlendirilmesini engeller.
  • Öğrencinin gelişim sürecinde yeteneklerini keşfetmesi ve yeteneklerinin meslek seçimi üzerindeki rolü ile ilgili danışmanlık yapar.
  • Öğrenci ile doğru ilişkiler kurarak çözümler üretir.
  • Öğrencilerin eğitim sorunlarına destek olurken velilere de bu konuda Eğitim Danışmanlığı yapar.

Zabata olarak uzman eğitim danışmanlarımız öğrencilere kendi ilgi ve yetenekleri konusunda farkındalık yetkinlik kazandırıyor. Bu sayede çocukların doğru bir şekilde geleceğini inşa etmesine yardımcı oluyor. Kurum olarak danışmanlarımız öğrenciye bu seçim sürecinde kaygı konusunda da destek olarak rahatlamalarını sağlamaktadır. Bu sayede öğrencilerin farklı bakış açılarına ulaşmaları konusunda da destek olurlar. Danışmanlarımız eğitim basamağında destek olurken aynı zamanda kendine güvenen, kendine inanan ve kendi hedeflerini belirleyebilen yetişkin olma yolunda cesaretlendirmektir.

Start Conversation
Hello, How can I help you?
Zabata Consultancy Services
Hello, How can I help you?