Üretim Danışmanlığı

Üretim Danışmanlığı

Üretim bir şirketin finansal yapısını ve talepleri karşılayabilme becerisini etkileyen çok önemli bir olaydır. Üretim zincirinin başarısı şirketi kalkındırır ve mali tabloyu artı yönde etkiler.

Zabata danışmanlık Üretim danışmanlığı, minimum kaynakla çok iş, bol üretim yapmaya endeksli bir danışmanlık şirketidir. Benimsemiş olduğumuz bu misyonla işletmelerin gelecek adına içlerinin daha rahat olmasını ve karlarının giderek artmasını sağlıyoruz.

İşletmelerin üretim sürecinde bulunan tüm fazlalık ve israfın önlenmesi için çaba sarf ediyoruz, üretime ve sonuçta ürüne artı değer katmayan tüm eylemleri tespit ediyor, bu eylemlerin üretim bandından kalkmasını sağlıyoruz. Böylece sarf edilen kaynak, zaman dolayısıyla da maliyeti en aza indirmeyi planlıyoruz.

İşletmeler, genellikle üretimi genel iş stratejilerinden, yapacakları yatırımlardan ayrı olarak değerlendirirler. Bu da bazen üretim sürecinde fırsatların kaçmasına, kimi zaman üretim bandında oluşan küçük aksaklıkların gözden kaçmasına sebep olabilir. Günümüzün hızlı gelişen dünyasında, en ufak bir duraksamanın bile nelere yol açabileceği malumken, bu tür hatalar kötü sonuçlar doğurabilir. İşte böyle durumlar için biz, Zabata danışmanlık, uzman kadromuz ve profesyonel personelimizle, sizlere en geniş vizyonlu üretim danışmanlığı hizmetini tahsis etme sözünü veriyoruz.

Üretim Danışmanlığı kapsamında, işletmeleri belirli periyotlarda ziyaret ediyor ve gözlemimizi sahada, birebir yapıyoruz. Böylece mevcut durumu en iyi şekilde anlıyor ve çözümlerimizin etki süresini en aza indiriyoruz.

İşletmelerde üretim sürecinin en büyük problemin;

  • Kalite/donanım açısından üretim hataları: Üretim aşamasında eğitimsiz personelin kullanılması veya bozuk/hatalı makine kullanımı sonucu oluşan kalite hataları, doğru planlamayla en aza indirilir
  • Gereksiz/aşırı üretim: Üretim danışmanlığı olmadan yapılan yanlış planlamalarla üretilecek olan ürün gereğinden fazla üretilebilir. Geri dönüşüme sokulabilecek olan bir ürün olsa dahi, fazla üretim, zaman israfıdır ve engellenmelidir.
  • Gereksiz envanter fazlalığı : Üretilen veya üretilecek olan ürün için gerekenden daha fazla envanter alanı ayırmak finansal olarak işletmeleri zarara uğratır.
  • Ürünün yanlış şekilde transferi : Ürün üretildikten sonra, teslim edileceği noktaya yanlış şekilde transferi finansal problemlere neden olabilir. Profesyonel bir üretim danışmanı, bu sürecin doğru yönetilmesine yardımcı olabilir.

Bu ve bunun gibi birçok problemi en aza indirmek, , üretim danışmanlığı konusunda en doğru adrese başvurmak istiyorsanız hemen şimdi Zabata danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Start Conversation
Hello, How can I help you?
Zabata Consultancy Services
Hello, How can I help you?